אודות התנועה

 

ש: מהי התנועה להכחדה מרצון של האדם?

 

תלמ"ההיא תנועה ולא ארגון. זו תנועה שפועלים בה אנשים שאכפת להם מהחיים על פני כדור הארץ. אנחנו לא איזו קבוצה של מיזנטרופים אנטי-סוציאלים שמתענגים כשאסונות פוקדים אנשים. אין דבר רחוק יותר מהאמת. הכחדה מרצון של האנשים היא האלטרנטיבה האנושית ביותר לאסונות אנושיים.

 

לא נתחיל ללהג על כמה שהגזע האנושי הפך לפרזיט חמדני ולא מוסרי על פני כדור הארץ הבריאים-לשעבר. נגטיבות כזו לא מספקת פיתרון לזוועות שפעילות אנושית גורמת.

 

במקום זה, התנועה מציגה אלטרנטיבה מעודדת לניצול וההרס של אקולוגית כדור הארץ.

 

כפי שמתנדבי תלמ"ה יודעים, האלטרנטיבה להיכחדות של מיליוני מיני חיות וצמחים – היא היכחדות של מין אחד – ההומו ספיינס... אנחנו.

 

בכל פעם שאחד מאיתנו מחליט שלא להוסיף עוד אחד למיליונים הקיימים הרובצים על פני הכדור ההרוס הזה, קרן אור נוספת חודרת מבעד לאפילה.

 

כשכל אדם יחליט לא להתרבות, הביוספירה הארצית תוכל לשוב להדר הקודם שלה, וכל היצורים החיים יורשו לחיות, למות, להתפתח באבולוציה (אם הם מאמינים באבולוציה), וכן "לעבור הלאה", כפי שניסויים רבים של אמא אדמה נעשו זה עידן ועידנים. אקולוגית כדוה"א תחזור לבריאות טובה.... ל"צורת החיים" הידועה כגאיה.

 

נצטרך את עזרת כ-ו-ל-ם.

 

Visualize Voluntary Human Extinction

גרפיקה ע"י Nina Paley,

 נצבע ע"י Aaron Hackmann

 


 

ש: אתם רציניים?

 

אנחנו רציניים.

 

רבים רואים את התנועה בצורה הומוריסטית וחושבים שאנחנו לא יכולים להיות רציניים בקשר להיכחדות האדם, אבל למרות הרצינות שבמצב ובתנועה, יש מקום להומור. למעשה – בלי הומור, המצב של כדוה"א ממש מדכא – קצת קלות דעת מקלה על הגרביטציה.

 

נכון, חיי בר שנכחדים במהירות ו- 40,000 ילדים המתים מדי יום אינם עניינים של צחוק, אבל לא צחוק ולא קינה ישנו את מה שקורה. אנחנו יכולים באותה מידה כבר לכייף בזמן שאנחנו עובדים ומשחקים לעבר עולם טוב יותר.

 

מלבד זאת, החזרת כדוה"א לתפארתו וסיום סבל שניתן למניעה של של האנושות הם מחשבות שמחות – אין הרבה היגיון בלהיכנס לדכדוך ולדיכאון.

 


ש: המתנדבים מצפים להצליח?

 

מתנדבי תלמ"ה ריאלים. אנחנו יודעים שלא נראה את היום שבו אין יותר בני אדם על כדור הארץ. המטרה שלנו היא לטווח ארוך.

 

כבר נאמר שיש רק שתי אפשרויות למידת הסיכויים של אלו המתנדבים להפסיק להתרבות: קטנה ולא-קיימת. ייתכן שרוב הסיכויים אינם לטובת שימור חיים על פני כדוה"א, אבל ההחלטה להפסיק להתרבות היא עדיין הנכונה מוסרית. ואכן, הסיכוי שלא נימנע ממוות מסיבי מהונדס ע"י האנושות הוא סיבה מספיק טובה לא לגזור עוד אחד מאיתנו לחיים. העתיד לא מה שהיה פעם.

 

אפילו אם הסיכוים שלנו הם אחד למאה, אנחנו חייבים לנסות. לוותר ולתת לאנושות למצוא את דרכה סתם כך אינו נכון מצפונית. יש הרבה יותר מדי מה להפסיד.

 

התנועה יכולה להיחשב כהצלחה בכל פעם שאחד מאיתנו מפסיק להתרבות.

 

אני חושב שהכחדת האנושות אינה נכונה או גרוע מזה

 


 

ש: האם לתלמ"ה אויבים כלשהם?

 

אחרי שראינו כמה מאות סדרות בטלוויזיה בהם האיש הטוב בועט בישבנו של האיש הרע, זה מפתה להסתכל על העולם האמיתי עם מנטליות תגובתית. אנחנו יכולים לחפש אויב כשאנו נלחמים על המטרה הצודקת שלנו, אבל למען האמת לאויב שלנו אין ישבן.

 

בסופו של דבר, ה"אויבים" האמיתיים הם חמדנות, בורות, ודיכוי. אנו יכולים להשיג הרבה יותר ע"י עידוד נדיבות, מודעות וחופש מאשר ע"י בעיטות לשווא באויב חסר-הישבן.

 

התקדמות רבה תושג באיכות החיים על פני כדור הארץ בהתנגדות לחמדנות ע"י אחריות, בורות ע"י חינוך ודיכוי ע"י חופש.

 

במקום לפגוש את האנשים הרעים בצהריים ברחוב הראשי ולנהל קרב, למה לא להזמין אותם לסלון כדי לעבוד ביחד על המצב?

 

דוגמאות לאחדות

 


 

ש: מהי עמדתה הרשמית של תלמ"ה?

 

היות והתנועה להכחדה מרצון של האנושות אינה חיה עם מוח או פה, היא לא יכולה לנקוט עמדה או להיות בעלת דעה. היא לא יכולה להיכנס לויכוחים, להגיד לאנשים מה לעשות, וגם לא לחטוף מכות בגלל כל זה.

 

הכחדה מרצון של האנושות היא רק מושג נוסף שניתן להוסיף למערכת רעיונות קיימת, לא קוד התנהגות מורכב שניתן לחיות על פיו. אף מועצה של התנועה לא מחליטה איזו עמדה על כולם לנקוט.

 

רוב המתנדבים מאמצים את הפילוסופיה המוטבעת במוטו: "מי ייתן שנחיה עד לשיבה טובה ואז נמות", אבל אם מישהו לא רוצה לחיות עד לשיבה טובה זה העסק שלו. למען האמת, הדרישה היחידה ממתנדב/ת או תומך/ת תלמ"ה היא ההחלטה לעולם לא להוסיף עוד אדם חדש לאוכלוסיה. זוג יכול למשל לצפות לילד ולהחליט להצטרף לתלמ"ה. האדם החדש שיביאו לעולם יהיה גם האחרון שלהם. תומכי תלמ"ה אינם דווקא בעד הכחדת המין האנושי, אבל מסכימים שלא צריך ליצור עוד מאיתנו ברגע זה.

 

המתנדבים כל כך מגוונים בהשקפותיהם הדתיות, הפוליטיות והפילוסופיות שניסיון ליצור עמדות של התנועה רק יעורר מחלוקת. היזהרו מדוגמות. אנחנו מדברים בקולות של עצמנו.

 


 

ש: מתי וכיצד התחילה תלמ"ה?

 

שורשי תלמ"ה עמוקים וארוכים כאורך ההיסטוריה האנושית. הפוטנציאל להכחדה מרצון של האנושות היה קיים מאז שבני האדם קיימים.

 

כשאנשי תקופת הקרח צדו חיות עד להכחדה, אז לפחות אחד מהנאנדרטלים ביניהם בטוח נאנח במבוכה. כשחצי הסהר הפורה הפך למדבר צחיח, וארז הלבנון הוקרב קורבן למקדשים, מישהו בטח חשב "זה מבשר רעות", או משהו בסגנון.

 

כשהפיניקיםיצרו את הסהרה ע"י בירוא הג'ונגלים לבניית ספינות, והרומאים סיפקו דלק לאימפריה שלהם ע"י סחיטת משאבים מקרוב ומרחוק, מישהו בטח העיר " Humanusnon gratis". למישהו בטח עלתה המחשבה שלכוכב הזה היה עדיף ללא כל ההמון הזה.

 

מישהו, כלומר מלבד האל המזרח-תיכוני אלוהים/אללה. המסורת מספרת כיצד, בזמנים פרה-היסטוריים, האל-הבורא הזה גילה את טעותו ביצירת אנשים והתכוון להוציא אותנו מהמערכת, אבל ברגע של חולשה השאיר משפחה מתרבה אחת. אופס!

 

אנחנו קוראים לתנועה תלמ"ה, אבל ללא ספק ניתנו לה שמות שונים לאורך כל ההיסטוריה. אף אחד לא תועד, ככל שאנו יודעים.

 

סביר שיש מיליוני אנשים מסביב לעולם שבאופן עצמאי מגיעים לאותה מסקנה. חלק גדול מהמתנדבים של היום הם "מכחידניסטים" לפני ששמעו על השם תלמ"ה.

 

המקורות האמיתיים של התנועה יכולים להימצא בשפע הטבעי של אהבה והיגיון בכל אחד מאיתנו. חוש הצדק המובנה בנו מכון אותנו לבחור את הבחירה האחראית.

 


 

ש: מי מקים התנועה?

 

אף אדם אחד אינו מקים התנועה. לס ו. נייטנתן את השם "תנועה להכחדה מרצון של האנושות" (VHEMT – Voluntary Human Extinction Movement) לפילוסופיה או השקפת עולם שהיתה קיימת מאז שבני האדם נעשו נבונים. זו מודעות שהגיעו אליה באופן עצמאי במקומות רבים בהיסטוריה, אך אבדה לה בתוך החברות השונות.

 

כמו מיליוני אנשים אחרים, לס הלך בדרך מחשבה הגיונית, מכוונת ע"י אהבה, והגיע למסקנה שלגאיה יהיה עדיף בלי אנשים. ניתן לקרוא לו "המוצא" – כמי שזיהה את התנועה בשמה, על אף שכל אחד מאיתנו צריך למצוא את האמת לעצמו.

 

על אף שלס נעשה ידוע בצורה בינלאומית כדובר התנועה, אף אחד אינו יכול לדבר בשם כל מתנדבי תלמ"ה. אין עמדות רשמיות בנושאים שהם מעבר למה שנרמז בשם של התנועה.

 


 

ש: יש לנו ילדים. האם עדיין נוכל להצטרף?

 

בוודאי. לא תהיו לבד. כשאנשים רוכשים את פרספקטיבת תלמ"ה, הם מחליטים לא להוסיף עוד למשפחה הקיימת של האדם. הם לא לוחצים על ילדיהם להביא להם נכדים ויכולים אף לעודד אותם לקבל החלטה אחראית באשר לפוריותם

 

אין טעם להרגיש אשם באשר לעבר. אשמה לא מביאה לפתרונות חיוביים. להיות תלמ"אי לא קשור כלל לעבר. זהו העתיד של כדוה"א שהמתנדבים רוצים לשמר.

 

הילדים של היום הם הגורל של מחר. לילדים שלנו יש את הפוטנציאל להשיג מודעות הנדרשת על מנת להפוך את כיוון הציוויליזציה ולהחזיר את הביוספירה של כדוה"א. רובם יכולים להיעזר בנו על מנת לממש את מלוא הפוטנציאל שלהם.

 


 

ש: האם יש מתנגדים לתלמ"ה?

 

במבט ראשון, אנשים מסוימים חושבים שמתנדבי תלמ"ה ותומכיה בטח שונאים אנשים ושאנחנו רוצים שכולם יתאבדו או יהיו קורבנות לטבח המוני. קל לשכוח שדרך נוספת להביא לקיצוץ במספרים שלנו היא פשוט להפסיק לעשות עוד מאיתנו. עשיית תינוקות היא כנראה "שטח מת" בהשקפת עולמנו על החיים.

 

הרעיון שכל אחד מאיתנו יימנע מהעמדת צאצאים הרבה פעמים נפטר בזלזול בלי הרבה מחשבה. הדוגמאות הבאות מובאות במקום אחר באתר זה:

 

 

בכל אופן, אם חלק מאיתנו חושבים על המצב מספיק זמן, ומנסים להתאמץ כדי לחדור מבעד החסמים המוטבעים-חברתית לעבר מחשבה צלולה, אנו נגיע לאותה מסקנה: עלינו להעביר עצמנו הלא לטובת האנושות והכוכב.

 

תלמ"המטבע הדברים מתנגדת להכחדה שלא-מרצון של כל מין, וכן לכל מאמץ לעידוד חיסול אנשים. בהווה ישנם מאמצים מתוזמנים היטב התומכים בכל הזוועות הללו. לדוגמה:

 

 

הדברים לעיל יכולים להיקרא “Terrorist Human Extermination Movement (THEM)”, אבל בכך נדביק תוויות ונעודד גישת "הם או אנחנו".

 

תלמ"המתנגדת למה שאנשים אלה עושים, אבל זה מוטל בספק אם מישהו מהם יחזיר טובה זו. בסופו של דבר, אין הרבה טעם בהתנגדות לתנועה התנדבותית שלא מזיקה לאף אחד ומועילה לכולם.

 


 

ש: איך אני מצטרף?

 

להיות תלמ"אי זהו מצב נפשי .כל מה שאת/ה צריך/ה על מנת להצטרך זה להחליט שלא להתרבות עוד. לחלק, זו החלטה קלה לקבל. לאחרים, זו החלטה שנויה במחלוקת. אבל להרבה, הצטרפות לתנועה משמעה הקרבת קורבן אישי אדיר.

 

התנועה להכחדה עצמית של האנושות אינה ארגון – אין דמי חבר שהולכים לפקידים במשרדים. אנחנו מיליוני אינדיבידואלים, כשכל אחד עושה מה שאנו מרגישים שנכון.

 

באופן פשטני, אנשים נקשרים לתלמ"ה באחת משלוש דרכים: מתנדב, תומך ומתנדב/תומך פוטנציאלי. את/ה מוזמן/ת לבחור את האופציה שהכי מתאימה להשקפתך על התנועה.

 

מתנדב תלמ"ה:"על כל אחד מאיתנו להימנע מלהתרבות עוד, על מנת להביא בסופו של דבר להכחדת ההומו סאפיינס".

 

תומך תלמ"ה:"יצירה מכוונת של מישהו נוסף מאיתנו ע"י אחד מאיתנו אינה מוצדקת בזמן זה, אבל הכחדה של המין האנושי זה יותר מדי"

 

מתנדב/תומך תלמ"ה פונציאלי:"תפסיקו לשים מלים בפה שלי. יכול להיות שאני מסכים, יכול להיות שאני לא מסכים, ויכול להיות שאני רוצה לדעת קצת יותר על זה לפני שאני מחליט".

 

Volunteer's button


 

חדשות באשר לתנועה

 

אתר תלמ"ה נפתח למבקרים ביולי 1996. אנשים מכל העולם מבקרים בדפים אלה, עם תרגומים במספר שפות. יש האומרים" אין דבר חזק יותר מרעיון שהגיע זמנו". לתנועה ישנו מומנטום, אם זה נחשב ככוח.

 

תנופה נוספה למומנטום ע"י מאמר ב - Fox News  אודות תלמ"ה (ייתכן וכבר לא יהיה שם עד שתקרא/י את זה). הגרפיקה שלהם היתה מטעה עד לכדי שקר, בהציגה צלליות אנשים עם הסימן הבינלאומי של קו בתוך עיגול אדום על חלק מהם. לפיכך, קוראים רבים קיבלו בוודאי את הרושם שאנחנו מעודדים הרג, ואפילו הרג סלקיטיבי.

 

ממקור זה, לס ו. נייט הוזמן לשתף את רעיון התלמ"ה במספר רב של תכניות מלל ברדיו בארה"ב, קנדה ובריטניה. רשת הטלוויזיה של פוקס ניוז אף הזמינה את לס להיות אורח ב Hannityand Colmes. ננסי, שמילאה את מקומו של קולמס, הבינה על מה לס מדבר, אך אורח-נגד אקראי, איש הטוק-שואו של ניו יורק קורטיס סליווה, הציג את התפיסה המוטעית המקובלת שאנחנו מעודדים המתת חסד והתאבדות. התרבות היא "שטח מת" כאשר חושבים על צפיפות אוכלוסיה משופרת, ולכן מוות ממלא את הראייה. ההתלהבות של קורטיס מהמין שלנו בהיותו "הכוח היצירתי ביותר, הדינמי ביותר בכל היקום", יכולה לגרום לתהיות, "את מי אתה מנסה לשכנע"?

 

תגובות נוספות היו מעורבות באופן טבעי. תגובות שליליות הן בדרך כלל תוצאה של חוסר הבנות , כך שהבהרות פשוטות פותרות אותן. (חוסר הבנות חדשות של מבקרי האתר מ- 1 בינואר 2001). חלק מהאנשים ישר לא מסכימים עם הרעיון שלנו של "מעבר החוצה". הסכמות הן רבות, ובדרך כלל מגיעות מאלו שכבר היו נלהבים מראש לשמר חיים על כדוה"א.

 

מספר מאמרים מצומצמים, ראיונות עם לס, ועוד סקירות מעורבות: מדיה.

 

מטרה אחת ראשית של האתר היא לעודד את התנועה למודעות האוכלוסיה, שנראה שנעצרה, וייתכן שאף החלקיה לאחור לתקופה שלפני ZPG, Inc. התנועה הפרוגרסיבית למודעות האוכלוסיה מעודדת ילד אחד בממוצע, ואולי שניים כמקסימום, אך רק מעט מעודדים אפס התרבות,

 

סרט תיעוד של נינה פיילי, עם הכותרת הנהדרת (תודה שאינכם מתרבים) נמצא בעשייה כבר מעל שנה, והתקדם מספיק על מנת להתחיל בבקשות מימון וקידום. לדוגמה חינם, ראו "”The Stork" (החסידה).

 

פורום און-ליין של תומכי ומתנדבי תלמ"ה העוסק בהכחדה אנושית עובד חזק, וכולל כ- 400 מנויים. אם אתה רואה עצמך מתאים, ראה את הקישורים לעיל של מתנדבי או תומכי תלמ"ה למידע באשר הצטרפות אלינו. אתה יכול לבחור לקבל הודעות מיוחדות במקום להשתתף בדיון המקוון.

 

אם יש לך שאלות לא פתורות לאחר קריאת ההודעות שם, או שתרצה להעיר על כל דבר, אנא הרגש חופשי לבקר בWhy VHEMT?  והשאר הודעה. מתנדבים ותומכים אחרים יכולים להגיב להודעה שלך ולענות בצורות שונות.

 

כמו כן, אם יש ל ךסיבה למה אחד מאיתנו צריך ליסור עוד אחד מאיתנו היום, אתה מוזמן להציע זאת ב Why breed?.

 

רשימת קשר כרגע נבנית. בסופו של דבר, אנחנו מקווים להשיג קשרים לראיונות בתקשורת ואביזרי תלמ"ה בכל האיזורים בעולם.


 

ש:  היכן אוכל לקבל מידע נוסף בנושאי אוכלוסיה אנושית?
 

VHEMT links page

 


הקטגוריה הבאה: ביולוגיה